Elismerte és pontosan részletezte a Lakmusz/444, hogy Magyarországnak 8 ezres migránstábort kell építenie
Hosszú cikkben ismerte el még februárban a 444 aloldala, a Brüsszelből támogatott Lakmusz, hogy ha Magyarország elfogadja a Migrációs Paktumot, akkor közel 8 ezres migránstábort kell építeni Magyarorszg területén. Azt is bevallották, hogy az egész EU-ban Magyarországnak kell a második legnagyobb, úgynevezett "határeljárási kapacitást" létrehoznia-vagyis a második legnagyobb migránstábort építenie. Az külön érdekes, hogy a volt miniszterelnök,Orbán Viktor kijelentéseit tényellenőrizte a lap, amelynek az eredménye az lett, hogy szinte minden állítását igaznak mondta ki, vagy lényegtelen, apró eltérésekbe kötött bele. Vagyis, ha a Tisza-kormány elfogadja a migrációs paktumot, akkor a 8 ezres migránstábor megépítése mellett még 348 migránst be is kell fogadni, vagy többmilliárd forintot fizetni. Külön figyelemre méltó, hogy a Tisza Párt mellett kampányoló, Brüsszelből támogatott Lakmusz ismerte el a migránstáborok létrehozásának kötelezettségét-nyilvánvalóan azért, mert ez kulcsfontosságú Brüsszelnek. A migrációs paktum június 12-én lép életbe.
A Soros-egyetemen végzett LMBTQ-lobbista, tiszás érdekvédő és Magyar Péter személyes aktivistája – bemutatjuk Bódis Kriszta stábját!
Egy fényképet tett közzé a Facebook-oldalán Bódis Kriszta, amin a Tisza-kormány társadalompolitikáért felelős kormánybiztosának három legközelebbi munkatársa látható. Az Ellenpont utánanézett, kik a stáb tagjai. Közismert, hogy a Csipkejózsika című mesét író Bódis Kriszta LMBTQ-aktivista, sőt, azt állította magáról, hogy ő indította el az LMBTQ-lobbit Magyarországon. Így nem meglepő, hogy a stáb egyik tagja a CEU-n, Soros egyetemén végzett genderaktivista, aki Lakatos Márkkal is nagyon jó kapcsolatban van. Mellette egy tiszás érdekvédő és Magyar Péter egyik legrégebbi aktivistája található a háromfős csapatban. Bemutatjuk őket!
Hogyan dőlnek össze egymás után a Tisza Párt kampányállításai a választás után?
Gödi akkumulátorgyár szennyezése, Zsolti bácsi, orosz befolyás, a benzin árának 480 forinton való rögzítése, a Novák Katalin-ügy kormányzati érintettsége-ezekre építette a kampányát a Tisza Párt. Az Ellenpont megvizsgálta ezeket az állításokat, és kiderült, a többségnél hasonló volt a módszer. Ellenőrizhetetlen forrásokból származó hamis állítások, amiket aztán tényként kezdtek el terjeszteni mindenhol. És ezek az állítások a választás után egyre-másra megdőlnek. Elmondjuk, hogyan.
Szuperkórházakat ígért a Tisza Párt, most mégis kórházbezárásokról beszélnek a párthoz közeli szakértők - mit mondtak eddig és mit hozhat a jövő?
Magyar Péter szinte az egész kampányban a kórházakat járta, megpróbálva bebizonyítani, hogy milyen borzalmas a helyzet-volt, ahol hőmérsékletet mért, volt ahol vécépapírokkal rohangált. Ezután a Tisza Párt hivatalos programjában rengeteg ígéretet tettek, többek között arról, hogy minden vidéki kórházat megtartanak, sőt minden régióban építenek egy szuperkórházat, jelentősen csökkentik a várólistákat, és mindenkinek elérhető marad az ingyenes állami egészségügy. Ehhez képest néhány héttel a választás után az egészségügyi államtitkár jelenlétében a kampányban a Tisza Pártot támogató Magyar Orvosi Kamara elnöke már a kórházbezárásokra kezdte felkészíteni az embereket. A Tisza Párt parlamenti egészségügyi államtitkára maga is az orvosi kamarából érkezett és korábban például arról beszélt, hogy szülészeteket kell bezárni, ha nem elég gazdaságosak, és kórházakat kell megszüntetni. Azt is mondta, hogy meg kell teremteni a szinergiákat az állami és a magánegészségügy között-vagyis a magánegészségügy felé kell terelni az embereket. Az Ellenpont összegyűjtötte, hogy miket ígért a kampányban a Tisza Párt, és ezzel szemben miről beszélnek most.
Életveszélyben voltak az utasok: robogó vonatok között a síneken kellett menniük, mert a Vitézy Dávid-féle MÁV órákig nem vontatta be a lerobbant szerelvényt - videó
Megdöbbentő videót tett ki a Facebookra egy utas június 3-án. Kőbánya-Kispest állomás közelében az utasok a vasúti síneken és a sínek mellett sétáltak csomagjaikkal a pályaudvar felé. Az életveszélyt jól mutatja, hogy közben a másik vágányon egy vonat ment el a botladozó utasok mellett. A káoszt az okozta, hogy a Nyugati pályaudvarról Ceglédre tartó vonat lerobbant, a MÁV pedig órákon keresztül nem tudta megoldani a helyzetet. Az egyik utas beszámolója szerint miután több óra késéssel küldtek egy mentőmozdonyt, kiderült, hogy az is hibás. Ekkor indultak el tömegével gyalog az utasok. Akik maradtak, arról számoltak be, hogy fulladoztak a légkondícionálás nélküli(egyébként az utas szerint vadonatúj, néhány éves, emeletes)vonaton. Végül a katasztrófavédelmet kellett kivezényelni, ők szállították át az utasokat egy másik szerelvényre. Ez már nem az első káosz, amióta Vitézy Dávid átvette a MÁV vezetését, az első nyári hétvégén a balatoni közlekedés omlott össze. Fontos elmondani: nem az a botrányos, hogy egy mozdony lerobban, műszaki hiba előfordul, hanem az, hogy a Vitézy Dávid vezette MÁV képtelen megoldani a helyzetet, életveszélybe sodorja az utasokat, és végül helyettük a katasztrófavédelemnek kell intézkedni.