Politika
Gyűlölettérkép: kínzással fenyegetés, gyomorforgató uszítás, patkányozás – így gyalázkodnak tiszások a Fidesz ellen
Árad a gyűlölet a fideszes politikusok és szimpatizánsok ellen a választások óta. A Facebookon válogatott sértéseket és fenyegetéseket kell elviselniük. A Védvonal szerdán jelentette be, hogy két fideszes aktivista a zaklatások miatt öngyilkos lett. Rengeteg visszataszító és primitív gyűlölet ömlik Orbán Viktorra is, találomra kiválasztottuk az egyik Facebook bejegyzését, néhány nappal ezelőttről. A Tisza-szimpatizánsok bejegyzései három csoportra oszthatók, egyrészt a fenyegetőzésekre, amelyek helyenként a büntető törvénykönyvet súrolják, másrészt a becsületsértő, aljas gyalázkodásokra, harmadrészt pedig a meglepően primitív helyesírással és fogalmazási készséggel írt szitkozódásokra. Feltűnő, hogy egyes hozzászólások nagyon hasonlítanak, és gyakran ismétlődnek-ez arra utal, mintha a hozzászólók nagy része minta vagy utasítás alapján gyalázkodna. Megmutatjuk mindhárom csoportot!
8 ezer fős migránstábort kell építenie Magyarországnak, ha életbe lép a migrációs paktum - kiszámoltuk, mennyi felépíteni, és utána mennyibe kerül ez évente
Ahogy arról beszámoltunk, Ursula von der Leyen egyértelművé tette: a migrációs paktum magyarországi hatályba léptetése az egyik feltétele az uniós pénzek kifizetésének. Ez pedig egyet jelent azzal, hogy 7716 fő befogadására alkalmas migránstábort kell létesíteni Magyarországon, ahogy azt tegnap részleteztük, miután a Lakmusz/444 nagy tényellenőrző cikkében ezt egyértelműen elismerte. Az Ellenpont kiszámolta, hogy az előre kalkulálható tételeket figyelembe véve mennyibe kerülhet egy migránstábor kiépítése és fenntartása. Természetesen messze nem a pénz a lényeg-figyelembe véve például a keddi belfasti migránstámadást-, de érdekességképpen kiszámoltuk, hogy mennyibe kerül ez. A számítások szerint-attól függően, hogy sátrakban, vagy moduláris konténerekben helyezik el a migránsokat-a tábor megépítése 2,5-3,2 milliárd forintba kerül minimum. Ezt az összeget még növelheti az úthálózat kiépítése a táborhoz, amit nem tudunk kalkulálni addig, amig nem tudjuk, hol lesz. A tábor üzemeltetése viszont évente legalább 12,2 milliárd forint, csak az előre kalkulálható tételekkel számolva, a minimális összegeket figyelembe véve. Hangsúlyozzuk, hogy ezek a minimális költségek. Miután kiderül, hogy hol lesz a tábor, akkor lehet csak megmondani, hogy milyen egyéb infrastrukturális fejlesztések kellenek hozzá, ami a tábor létrehozásának 2,5-3,2 milliárd forintos költségét a többszörösére is emelheti.
Elismerte és pontosan részletezte a Lakmusz/444, hogy Magyarországnak 8 ezres migránstábort kell építenie
Hosszú cikkben ismerte el még februárban a 444 aloldala, a Brüsszelből támogatott Lakmusz, hogy ha Magyarország elfogadja a Migrációs Paktumot, akkor közel 8 ezres migránstábort kell építeni Magyarorszg területén. Azt is bevallották, hogy az egész EU-ban Magyarországnak kell a második legnagyobb, úgynevezett "határeljárási kapacitást" létrehoznia-vagyis a második legnagyobb migránstábort építenie. Az külön érdekes, hogy a volt miniszterelnök,Orbán Viktor kijelentéseit tényellenőrizte a lap, amelynek az eredménye az lett, hogy szinte minden állítását igaznak mondta ki, vagy lényegtelen, apró eltérésekbe kötött bele. Vagyis, ha a Tisza-kormány elfogadja a migrációs paktumot, akkor a 8 ezres migránstábor megépítése mellett még 348 migránst be is kell fogadni, vagy többmilliárd forintot fizetni. Külön figyelemre méltó, hogy a Tisza Párt mellett kampányoló, Brüsszelből támogatott Lakmusz ismerte el a migránstáborok létrehozásának kötelezettségét-nyilvánvalóan azért, mert ez kulcsfontosságú Brüsszelnek. A migrációs paktum június 12-én lép életbe.
Hogyan dőlnek össze egymás után a Tisza Párt kampányállításai a választás után?
Gödi akkumulátorgyár szennyezése, Zsolti bácsi, orosz befolyás, a benzin árának 480 forinton való rögzítése, a Novák Katalin-ügy kormányzati érintettsége-ezekre építette a kampányát a Tisza Párt. Az Ellenpont megvizsgálta ezeket az állításokat, és kiderült, a többségnél hasonló volt a módszer. Ellenőrizhetetlen forrásokból származó hamis állítások, amiket aztán tényként kezdtek el terjeszteni mindenhol. És ezek az állítások a választás után egyre-másra megdőlnek. Elmondjuk, hogyan.
Szuperkórházakat ígért a Tisza Párt, most mégis kórházbezárásokról beszélnek a párthoz közeli szakértők - mit mondtak eddig és mit hozhat a jövő?
Magyar Péter szinte az egész kampányban a kórházakat járta, megpróbálva bebizonyítani, hogy milyen borzalmas a helyzet-volt, ahol hőmérsékletet mért, volt ahol vécépapírokkal rohangált. Ezután a Tisza Párt hivatalos programjában rengeteg ígéretet tettek, többek között arról, hogy minden vidéki kórházat megtartanak, sőt minden régióban építenek egy szuperkórházat, jelentősen csökkentik a várólistákat, és mindenkinek elérhető marad az ingyenes állami egészségügy. Ehhez képest néhány héttel a választás után az egészségügyi államtitkár jelenlétében a kampányban a Tisza Pártot támogató Magyar Orvosi Kamara elnöke már a kórházbezárásokra kezdte felkészíteni az embereket. A Tisza Párt parlamenti egészségügyi államtitkára maga is az orvosi kamarából érkezett és korábban például arról beszélt, hogy szülészeteket kell bezárni, ha nem elég gazdaságosak, és kórházakat kell megszüntetni. Azt is mondta, hogy meg kell teremteni a szinergiákat az állami és a magánegészségügy között-vagyis a magánegészségügy felé kell terelni az embereket. Az Ellenpont összegyűjtötte, hogy miket ígért a kampányban a Tisza Párt, és ezzel szemben miről beszélnek most.
Életveszélyben voltak az utasok: robogó vonatok között a síneken kellett menniük, mert a Vitézy Dávid-féle MÁV órákig nem vontatta be a lerobbant szerelvényt - videó
Megdöbbentő videót tett ki a Facebookra egy utas június 3-án. Kőbánya-Kispest állomás közelében az utasok a vasúti síneken és a sínek mellett sétáltak csomagjaikkal a pályaudvar felé. Az életveszélyt jól mutatja, hogy közben a másik vágányon egy vonat ment el a botladozó utasok mellett. A káoszt az okozta, hogy a Nyugati pályaudvarról Ceglédre tartó vonat lerobbant, a MÁV pedig órákon keresztül nem tudta megoldani a helyzetet. Az egyik utas beszámolója szerint miután több óra késéssel küldtek egy mentőmozdonyt, kiderült, hogy az is hibás. Ekkor indultak el tömegével gyalog az utasok. Akik maradtak, arról számoltak be, hogy fulladoztak a légkondícionálás nélküli(egyébként az utas szerint vadonatúj, néhány éves, emeletes)vonaton. Végül a katasztrófavédelmet kellett kivezényelni, ők szállították át az utasokat egy másik szerelvényre. Ez már nem az első káosz, amióta Vitézy Dávid átvette a MÁV vezetését, az első nyári hétvégén a balatoni közlekedés omlott össze. Fontos elmondani: nem az a botrányos, hogy egy mozdony lerobban, műszaki hiba előfordul, hanem az, hogy a Vitézy Dávid vezette MÁV képtelen megoldani a helyzetet, életveszélybe sodorja az utasokat, és végül helyettük a katasztrófavédelemnek kell intézkedni.
Azbesztkatasztrófa Magyarországon: miért nem követeli a Tisza-kormány az idecsempészett rákkeltő murva visszaszállítását Ausztriától?
Az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb környezeti katasztrófája fenyeget Magyarországon, miután osztrák bányák, az osztrák kormány tudtával egy brüsszeli kiskaput kihasználva mérgező azbesztet tartalmazó murvát szállítottak Magyarországra. A magyar hatóságok a brüsszeli szabályok miatt egészen idén áprilisig nem is tudhattak a szennyezett szállítmányokról, azokat ugyanis nem vizsgálhatták. Miután a választás után a Greenpeace egyik közleményéből kiderült a katasztrófa, a Tisza-kormány gyakorlatilag semmi az embereket igazán megnyugtató, valóban érdemit nem tett, annak ellenére sem, hogy már 250 magyar település érintett. Magyar Péter miniszterelnök, amikor protokoll-látogatáson Ausztriában járt, nem követelte, hogy az osztrákok szállítsák vissza az azbesztet(pedig a Greenpeace is erre szólított fel). Gajdos László, a volt állatkert-igazgató környezetvédelmi miniszter semmilyen érdemi intézkedést nem hozott, megelégedett azzal hogy több szállítmány már nem érkezhet. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter pedig úgy tűnik, nem is foglalkozik a kérdéssel-pedig a mentesítés egészségügyi szabályok alapján kellene történjen, az azbeszt tüdő-, gége, gyomor,-és mellhártyarákot is okozhat, sok más betegség mellett.
Nemváltoztató műtétek, homoszexuálisok házassága, iskolai LMBTQ-érzékenyítés: benyújtotta a számlát a genderlobbi a Tisza-kormánynak a támogatásért
Egymás után adják ki követeléslistájukat az LMBTQ-lobbi szervezetei. A Háttér Társaság arra is felhívta a Tisza-kormány figyelmét, hogy már a kampányban is támogatták őket. Ez a lényeg: a genderlobbi most benyújtja a számlát a támogatásért. "Itt az idő, hogy valódi változás jöjjön"-írta harciasan és követelőző stílusban a társaság. A Transz Zóna a nemváltoztatás lehetőségét követeli, az Amnesty International a homoszexuális párok házasságáért lobbizik, a Háttér Társaság pedig beengedné az iskolákba az LMBTQ-szervezeteket és engedélyezné a homoszexuálisoknak az örökbefogadást. A Tisza-kormány tagja az LMBTQ-lobbit támogató Lannert Judit oktatási miniszter, a Csipkejózsika nevű LMBTQ mese szerzője, Bódis Kriszta pedig kormánybiztosként a társadalompolitikai stratégiáért felel. Pósfai Gábor belügyminiszter pedig már be is jelentette, hogy idén semmiben nem korlátozzák a Pride-ot. Vagyis az LMBTQ-lobbi követelései nyilvánvalóan megvalósulnak. Mutatjuk a részleteket!
5700 milliárd forintot is fizethetnek a magyarok Ukrajna felfegyverzésére - ebben állapodhatott meg Magyar Péter Ursula von der Leyennel
A Tisza-kormány hozzájárult, hogy az új uniós védelmi alapból visszamenőlegesen megtérítsék azokat az összegeket, amelyeket más uniós kormányok Ukrajna háborús finanszírozására költöttek. Ezt a Politico hírlevele alapján írta meg Dömötör Csaba, a Fidesz EP-képviselője. Ez azt jelenti, hogy Magyar Péter elengedte azt a vétót, amivel Orbán Viktor megakadályozta, hogy a magyar adófizetők fizessék az ukrajnai háború árát. Az Ellenpont utánanézett: a maximális összeg, amit így Magyarország kifizethet az ukrajnai fegyverekre, 16,2 milliárd euró, jelenlegi áron 5734 milliárd forint. Ez nagyságrendileg akkora összeg, mint amekkorát az uniótól vár Magyarország, és amelynek hazahozatalát Magyar Péter bejelentette. Emellett a Politico arról is ír, hogy Magyarország támogatja Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását, amelynek értelmében rekord sebességgel, már június 15-én megnyílhat az első tárgyalási fejezet. Nem véletlenül jelenthette be Magyar Péter Berlinben, a német kancellár mellett állva, hogy már jövő héten találkozhat Zelenszkij ukrán elnökkel.
Döbbenetes felvételek: így gyújtogattak, tomboltak a bevándorlók Párizsban a pesti BL-döntőre hivatkozva - ez lesz nálunk is, ha elfogadja a Tisza Párt a migrációs paktumot?
A Jewish Voice tedd közzé egy felkavaró videóösszeállítást a szombat éjszakai párizsi migránstombolásról. Ahogy az Ellenpont megírta, Franciaországban nagyjából tíz éve rémisztő szokás, hogyha egy francia focicsapat valamilyen nagy sikert ér el(most a PSG), akkor fél órával azután, hogy a normális francia focidrukkerek az utcára mennek ünnepelni, megjelennek a bevándorló hátterű, a befogadó országukat gyűlölő bűnözők, a normális drukkerek közé vegyülnek-majd felgyújtják a nagyvárosokat. Rátámadnak a rendőrökre, járókelőket vernek meg és betörnek a boltokba, fosztogatnak. Macron és a francia baloldal mindig úgy tesz, mintha ezt sima szurkolók csinálnák, holott a budapesti Bajnokok Ligáját követő felvételeken látszik, hogy a bevándorlók dúlták fel Párizst. Jordan Bardella, a jövő tavaszi francia elnökválasztás fő esélyese teljesen világosan fogalmazott: bevándorlók és bevándorló hátterű bűnözők voltak. Bardella nyilatkozata óta, hihetetlen mértékben, négy nap alatt 6 százalékkal nőtt a népszerűsége, jelenleg ő a legnépszerűbb francia politikus a Figaro Magazine számára készített mai felmérés szerint. A második helyen egyébként párttársa, Marine Le Pen áll, de minden bizonnyal nem ő, hanem Bardella fogja képviselni a jobboldali pártot a választáson. Ugyanis különböző jogi trükkökkel megpróbálják megakadályozni, hogy Marine Le Pen indulhasson. A borzalmas képsorok azért is nyugtalanítóak Magyarországon, mert Orbán Anita külügyminiszter bizottsági meghallgatásán kiderült, hogy a Tisza-kormány el fogja fogadni a migrációs paktumot, és Magyar Péter szavaiból is ez derült ki. A migrációs paktum Magyarországra vonatkozó egyik része, hogy 8 ezer fő befogadására alkalmas migránstábort kellene építeni. Itt várakoznának azok a bevándorlók, akikről eldöntik, hogy indokolt-e a belépési szándékuk az Európai Unió területére vagy sem.
Kórházbezárásokat és a betegek magánegészségügybe küldését javasolta a Tisza Párt egészségügyi államtitkára
Az egészségügy úgymond "racionalizálását", kórház-és osztálybezárásokat követelt a Tisza-kormány új parlamenti egészségügyi államtitkára, Svéd Tamás egy korábbi nyilatkozatában. Az elkötelezetten baloldali Magyar Orvosi Kamara(MOK)volt főtitkára több értekezésében is arról írt, az alacsony igénybevételű ellátási helyeket meg kellene szüntetni, az intézménybezárással érintett területek ellátását pedig a "terjeszkedő magánszektor és az állami ellátás szinergiáinak összehangolásával" kell elérni. Magyarul: akinek nem jut állami ellátás, annak marad a fizetős egészségügy. Ahogy arról beszámoltunk, a Magyar Orvosi Kamara jelenlegi elnöke a héten már megkezdte az emberek felkészítését a kórházbezárásokra: egy konferencián a másik egészségügyi államtitkár, Ilku Lívia után közvetlenül felszólalva beszélt arról, hogy kórházakat kell bezárni. A Tisza Párt a választási programjában még azt ígérte, hogy minden régióban fejleszt egy szuperkórházat, minden vidéki kórházat megtart, és fejleszti a vidéki, kisebb kórházakat.
Állati erőszak, fosztogatás, gyilkosság Franciaországban a budapesti BL-döntő után - ez várhat a magyarokra is, ha a Tisza Párt elfogadja a migránspaktumot?
Miután szombat este a Paris-Saint Germain megnyerte a Bajnokok Ligája döntőjét Budapesten, a normális francia emberek ünnepelni akarták a nagy sportsikert. Azonban ahogy az elmúlt években mindig, fél órán belül kitódultak a nagyvárosok utcáira a francia embereket gyűlölő bevándorlók. Ami új: a pusztítás nagyobb volt, mint például tavaly, amikor szintén a PSG nyerte a BL-t. Egy fiatalember meghalt a külvárosban, egyes hírek szerint valószínűleg szándékosan lelöktek egy betonállványról(azaz, megöltek), az LCI hírtelevízió szerint a motorjával együtt átmentek rajta, egy másikat kis híján halálra késeltek(kómában van). Rengeteg boltot kifosztottak, kiraboltak. 57 rendőr súlyosan megsérült, közel ezer tomboló bűnözőt letartóztattak. A felgyújtott autók száma az ezret is meghaladta. Rengeteg középületet megrongáltak. Az AFP szerint 30 százalékkal több bűncselekmény történt szombat este, mint a tavalyi, hasonló "ünnepi" éjszakán. Egyszerű járókelőket vertek véresre a bevándorlók Párizsban, a belvárosban Oszama Bin Laden-maszkban tomboltak sokan és éltették a terrorizmust. Erről videót is mutatunk. Általánosak voltak az antiszemita fenyegetések is. A terror éjszakája után kizárólag a jobboldali pártok szólaltak meg, a baloldal fülét-farkát behúzva hallgatott. Macron elnök is csak vasárnap késő délután ítélte el a tombolást. A francia eseményeket Magyarországon is sokan aggódva figyelik. Mint ismert, Ursula von der Leyen bizottsági elnök világossá tette pénteken Magyar Péter füle hallatára, hogy el kell fogadnia Magyarországnak a migrációs paktumot, ha uniós pénzhez akar jutni. Orbán Anita külügyminiszter a bizottsági meghallgatásán egyébként már relativizálta a migrációs paktumot, és lényegében elismerte, hogy június 12-én nálunk is életbe léptetik. Ez a gyakorlatban fizetési kötelezettségek mellett azt is jelenti, hogy 8 ezer fős migránstábort kellene majd építeni Magyarországon. Azt pedig minden józan ember tudja, hogy mit jelentene.
Magyar Péter elfogadta a migrációs paktumot és Brüsszel feltételeit, migránstábor épülhet Magyarországon - megszünhet a védett benzinár, a rezsicsökkentés, és a családi kedvezmény-rendszer is?
Ursula von der Leyen a Magyar Péterrel tartott közös sajtótájékoztatón bejelentette, hogy megállapodtak, Magyarország elfogadja a migrációs paktumot, az uniós pénzekért cserében. Ez azt jelenti, hogy Magyarországnak vagy migránsokat kell befogadni, vagy pénzügyi hozzájárulást kell fizetni, és azt is jelenti, hogy meg kell építeni azt a migránstábort, ahol az uniós tartózkodási engedélyre váró migránsokat helyezik el. A megállapodás nyilvánvalóan rossz Magyarországnak, nem csak a migrációs paktum elfogadása miatt, hanem azért, mert a brüsszeli pénzt nem lehet bármire költeni: például olyan fontos dolgokra, mint a rezsicsökkentés, a nyugdíjemelés, a védett árak fenntartása, az adókedvezmények fenntartása, a családtámogatási rendszer. Ráadásul Ursula von der Leyen arról nem beszélt, mit vállalt még Magyar Péter. Nem véletlenül követelte Orbán Viktor azonnal, hogy hozzák nyilvánosságra a paktum titkos részét. "Felszólítjuk, hogy haladéktalanul tájékoztassa a közvéleményt arról, mit tartalmaz a von der Leyen-Magyar Péter-paktum a migrációról, az LMBTQ kérdéséről, az adórendszerről, a rezsicsökkentésről, a védett árakról és a nyugdíjakról"-írta a Fidesz-elnöke.
Kórházakat akar bezárni a Tisza mellett kampányoló Magyar Orvosi Kamara- itt vannak a részletek!
Bár a Tisza Párt a vidéki kórházak megtartását és regionális szuperkórházak fejlesztését ígérte a választás előtt, most úgy tűnik, hogy kórházbezárásokat készítenek elő. Egy szakmai konferencián ugyanis az egészségügyi minisztérium közigazgatási államtitkárának jelenlétében-közvetlenül utána felszólalva-a Tisza Párthoz nagyon közel álló Magyar Orvosi Kamara elnöke váratlanul kórházbezárásokról kezdett el beszélni. A Tisza Párt és a MOK között annyira jó a viszony, hogy a kamara eddigi főtitkára, Svéd Tamás lett az egészségügyi minisztérium politikai államtitkára. Az a Svéd Tamás, aki korábban maga is kórházbezárásokat követelt. Vagyis nyugodtan mondhatjuk: a Tisza Párt átvette a MOK kórházbezárásos programját-hiszen ennek tudatában választották államtitkárnak Svéd Tamást.
LMBTQ-propagandafilmeket csinált a 24.hu főszerkesztője: most kormányzati kommunikációért felelős államtitkár lesz
Ahogy azt korábban megírtuk, a korábbi momentumos Kustánczi Norbert lett a radikális baloldali Ruff Bálint vezette Miniszterelnökség kormányzati kommunikációért felelős államtitkára. Kustánczi, mielőtt az Európai Parlamentbe ment volna Donáth Anna tanácsadójának, többek között a baloldali 24.hu főszerkesztője volt. Amellett, hogy egészen hátborzongató témájú propagandaanyagokat írt-az egyik szerint például azt magyarázta egy-két éves kislányának, hogy nem kell majd unokákat szülnie Kövér Lászlónak-LMBTQ-propaganda-filmeket forgatott, és LMBTQ-könyveket reklámozott lapjában.
Szexlap főszerkesztő, majd baloldali újságíró volt az új sportért felelős államtitkár, akit a Fradi szukolók Fradi-gyűlölőnek neveznek - mutatjuk, miért!
Újabb baloldali újságíró a Tisza-kormányban: Kálnoki-Kis Attilát nevezte ki sportért felelős államtitkárnak Magyar Péter. Kálnoki-Kis a 2000-es évek elején egy szexlap főszerkesztője volt, később a Nemzeti Sport főszerkesztője. A Fradi szurkolók azonnal kifogásolták a kinevezését, Fradi-gyűlölőnek nevezték, többek között azért, mert a Nemzeti Sport főszerkesztőjeként szerepet játszott a Fradi 2006-os botrányos kizárásának magyarázásában. Emlékeztetőül: 2006-ban az MLSZ-amelynek élén a korábbi újpesti vezető Kisteleki István állt-törvénytelenül zárta ki a Ferencvárost az NB1-ből, ezt később a bíróság jogerősen megállapította. A Nemzeti Sport-Kálnoki Kis vezetésével-folyamatosan a kizárást támogató cikkeket jelentetett meg. Kálnoki-Kis sportvezetőként is próbálkozott, de nem volt sikeres. Amikor 2010-ben öttusa főtítkárként ő volt a felelős a magyarországi öttusa EB megrendezéséért, még a magyar szövetség is azt állapította meg, hogy a rendezvény "méltatlan volt a korábbi években megszokott magyarországi színvonalhoz”. A baloldali 24. hu sportfőszerkesztőjeként a 2024-es olimpia előtt hadjáratot indított az öttusázó Gulyás Michelle indulása ellen-később Gulyás Michelle emlékezetes módon olimpiai bajnoki címet szerzett.
Már a tiszás minisztert szidták kórusban trágárul a fiatalok, amikor összeomlott a vasúti közlekedés - videó
"Vitézy Dávid b.zmeg reformot akarunk, ez nem működik"-így szidták a tiszás közlekedési minisztert pünkösd hétvégéjén a fiatalok, amikor leállt a vasúti közlekedés. A Tisza Párt folyamatosan azzal kampányolt, hogy a MÁV nem működik, a választás után azonban kiderült, hogy sokkal rosszabb lett a helyzet, mint volt. A minisztert teljesen váratlanul érte a leállás, még pótlóbuszokról sem tudott gondoskodni az első forgalmas nyári hétvégén, pedig a Lázár János vezette minisztérium ezt meg tudta oldani. Vitézy azonban nem találta a pótlóbuszokat. A legkínosabb az volt, amikor végül megjelentek Kelenföldön a BKV-buszok-amelyeknek nem volt autópályamatricájuk. Ráadásul Vitézy Dávid egy dolgot határozottan megígért: ha lesznek is fennakadások, az utastájékoztatás működni fog. Nem működött. A helyzet tehát a vasúti közlekedésben két hét alatt rengeteget romlott.
A 2006-os gyurcsányi rendőrterror egyik felelősét, Tóth Gábor akkori budapesti főkapitány-helyettest nevezte ki rendészeti államtitkárnak Magyar Péter
A gyurcsányi rendőrterrort levezénylő budapesti rendőrfőkapitány, Gergényi Péter helyettesét, Tóth Gábort nevezte ki rendészeti államtitkárnak Magyar Péter miniszterelnök. Tóth Gábor személyesen is felelős a rendőrterrorért, ez még a 2007-es rendőrségi vizsgálati jelentésből is kiderült. Az ő feladata lett volna ugyanis a bűnügyi biztosítási terv elkészítése, de ilyen nem készült. Tóthot 2007-ben Gyurcsányék előléptették és budapesti rendőrfőkapitánynak nevezték ki, a Fidesz-kormány rúgta ki 2010-ben, a rendőrségtől is távozott. Most a Tisza Párt visszahozta-a rendőrség munkáját felügyelni...